NEĮTIKĖTINI GABIONŲ LABIRINTAI ANT KALVOS

gabionai

Pačiame Mielec miesto centre, ant Góra Cyranowska kalvos iki šiol buvo įkurtos civilnės gynybos kareivinės. Kareivinių pastatai buvo supami miškų ir nedirbamų laukų. Šiam miesto kraštovaizdžiui verkiant buvo reikalingas atnaujinimas. 2013 metais ES skyrus lėšų, buvo pradėti darbai.

VYKDANT PROJEKTĄ REMTASI INDŽINERINĖMIS ĮŽVALGOMIS

PeterPan dizaino studija buvo atsakinga už parko plėtros koncepciją.  Jų architektai internete rado vieną iš Betafence projektų Jungtinėje Karalystėje – iš  gabionų krepšių sukurtą labirintą – ir iškart liko sužavėti. Buvo nutarta kartu su mūsų gabionų projektų komanda paversti Góra Cyranowska kalvą į unikalią poilsio ir rekreacijos zoną.

GABIONINIAI LAIPTAI Į VIRŠŲ

 

Mielec parkas yra įkurtas ant aukšos kalvos. Kalvos viršūnei pasiekti buvo išgrįsti du maršrutai. Bendrasis nuo pagrindinės gatvės veda tiesiai į viršų. Vietoj turėklų abejose tako pusėse buvo įrengtos akį traukiančios gabionų sienos. Kitas maršrutas yra mažiau status ir veda palei šlaitą, remiamą gabionų sienomis.

NEPASIKLYSKITE TARP GABIONŲ!

Tačiau įspūdingiausi parko elementai yra du labirintai pagaminti iš gabionų. Gabionų krepšiai buvo išdėstyti “zig-zagais” taip suformuojant koridorių, kuriuo galite pasivaikščioti ieškodami išėjimo. Labirinto grindinys dengtas akmenukais todėl pasiklydę nuotykių ieškotojai yra surandami pagal akmenukų skleidžiamą šnarantį garsą

SUOLIUKAI ĮRENGTI GABIONUOSE

Parko teritorijoje laiptais ir taku vedančioje į viršų yra įrengti suoliukai ant kurių galite pailsėti nuo kopimo. Suoliukai įrengti gabionų sienose yra tarsi mažos oazės ramybei ir poilsiui.